Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Zaharova'dan video: 'Kalinka' ile üç dakika çilek yedi

Rusya Dışişleri Bakanlığı' Sözcüsü Mariya Zaharova, kişisel Telegram hesabında ünlü Rus halk şarkısı "Kalinka" eşliğinde üç dakika boyunca çilek yediği bir video paylaştı. Zaharova videoyu "Hasatınız" olarak adlandırdı. Video beğeni ve eleştiri alan çok sayıda yorum topladı.
 
 
Daha önce Zaharova, Borş çorbasının UNESCO sonut olmayan miras eserleri listesine "Ukrayna'ya ait" olarak dahil edilmesinden sonra domuz etinin de Ukrayna'nın ulusal bir ürünü olarak tanınması çağrısında bulunmuştu.
 
Letonya Dışişleri Bakanı Edgar Rinkeviç, Maria Zaharova'nın  UNESCO kararına ilişkin yorumuna ironik bir şekilde tepki göstermiş, Putin'in daha önce Ukrayna için sarf ettiği bir halk deyimine atufta bulunarak, Twitter'da "Beğen, beğenme, sabırlı ol güzelim" diye yanıt vermişti.
 
Putin, “Beğen, beğenme, sabret güzelim” ifadesiyle, Kiev'in Donbass'ta Minsk anlaşmalarının hükümlerine uyma zorunluluğunu savunmuştu.
 
Zaharova Rus Bakana yanıt olarak bir mesaj atıp, "Edgar, sen güzellikler için değilsin. Kendine yakışıklı bir adam bul ve dayanmasına izin ver. Ve ben senin değilim" diye yazmıştı.
 
3.7.2022

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi