Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

"Pandemi bitmez, vakalar artar"

Rusya'da çoğu doktor pandeminin yakında sona ereceği yönündeki tahminlere katılmıyor. RBC gazetesinin sigorta şirketi Rosgosstrah'ın araştırmasına dayandırdığı habere göre, doktorların yalnızca yüzde 11'lik bölümü vaka sayılarındaki düşüşün önümüzdeki aylarda da devam edeceği görüşünde.
 
Yüzde 42'lik bir kesim vaka sayılarında kısmi bir artış öngörürken, sayının ciddi oranda artacağını düşünen doktorların oranı yüzde 29 olarak bulundu. Doktorların yüzde 19'u ise öngörüde bulunmakta zorlandığını belirtti.
 
Doktorlara göre koronavirüs pandemisiyle mücadeleyi sekteye uğratan faktörlerin başında yüzde 84'le insanların hastalık taşıyan biriyle temas ettikten sonra kendilerini karantinaya almakta isteksiz davranması geliyor.
 
Yüzde 77'lik bir kesim çoğu kişinin maskesiz dolaştığına dikkat çekerken doktorların yüzde 74'ü de insanların aktif biçimde sosyalleşmesini sorumlu tutuyor.
 
Mücadeleye en büyük engel olarak aşı karşıtlığını gören doktorların oranı yüzde 73. Hekimlerin yüzde 49'u da insanların el yıkama ve dezenfektan kullanma alışkanlığının olmamasını sorumlu görüyor.
 
3.12.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi