Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Moskova’da kaldırım taşlarının sırrı

Başkent Moskova son yıllarda tepeden tırnağa yenilenen caddeleri sokakları ile dikkati çekerken, özellikle kaldırım taşlarının “haddinden fazla” yenilendiği yolundaki şikayetler de bitmiyor. Bu konuda medyada pek çok yolsuzluk ve kayırmacılık iddiası da ortaya atılıyor.
 
Bu konunun gündeme getirilmesi ve neden bu kadar çok-sık kaldırım taşı değiştirildiğinin sorulması üzerine, Moskova'nın konut-kamu hizmetlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov bir izhat getirdi:
 
Biryukov, başkentteki kaldırımların ve bordürlerin sık değiştirilmesini, “KOBİ’lerin hızlı gelişimi ile" açıkladı.
 
2007'den bu yana bu görevde bulunan Biryukov, Moskova'da kaldırım taşlarının sadece yenileme için değil, aynı zamanda sayıları sürekli atan ve gelişen küçük işletmelerin şehir elektrik şebekelerine bağlantı talepleri  için de söküldüğünü söyledi. 
 
Rus yetkili, "Şehrin ekonomisinde hızlı bir gelişme var, küçük işletmelerin sayısı artıyor. Girişimciler işyerlerinin elektrik bağlantısını yapmak için çok sayıda başvuruda bulunuyorlar. Tabii ki bu durumda kaldırım taşlarını sökmemiz gerekiyor” dedi.
 
Bu izahat sosyal medyada eleştiri ve alay konusu oldu. Bazı kullanıcılar, Moskova'da bu yılın sadece ilk 6 ayında 10 bin işletmenin kapandığını hatırlattı.
 
3.8.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi