Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusların zevki dünyanınkinden farklı: İşte en popüler oyunlar

Rusya'da 16-64 yaş grubunda en çok oynanan bilgisayar oyunu World of Tanks. Global Web Index'in Wargaming ile ortaklaşa düzenlediği ankete Rusya'dan katılan oyuncuların yüzde 18'i sevilen tank savaşı oyununu ilk sıraya koyuyor. Ülkedeki en popüler ikinci oyun ise yüzde 11,7'lik payla Need for Speed. Minecraft yüzde 11,3 ile üçüncü sırada.
 
Rusya'da ilk 5'e girmeyi başaran diğer iki oyun FIFA ve The Sims olurken, araştırmacılar dünya genelinde elde edilen sonuçların Rusya'dan farklı olduğuna dikkat çekiyor.
 
Buna göre, tüm dünyada en popüler iki oyun Call of Duty ve PUBG. Bu iki oyunu sırasıyla FIFA, Mario ve Minecraft takip ediyor.
 
Wargaming BDT piar direktörü İvan Jivitsa, pek çok nedenden ötürü Rusyalıların oyun zevkinin dünya genelinden ayrıştığı düşüncesinde.
 
Jivitsa, Rusya'da konsolların henüz yaygın olmaması nedeniyle bu platformlar üzerinde çalışan oyunların bu coğrafyada geride kalmasını örnek gösteriyor.
 
Global Trends'den Chase Bikle da Rusya'da popüler olan oyunların genellikle ücretsiz indirilebilen oyunlar olduğuna dikkat çekiyor. Bir başka deyişle ülkenin oyun zevkinin şekillenmesinde maddi koşulların önemi büyük.
 
30.7.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi