Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

'Biz yüzde 60 oldu sanmıştık'

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin,  başkentte koronavirüs salgınında durumun "hızla kötüleştiğini" itiraf etti. Hükümetin Kovid-19 ile mücadele koordinasyon konseyi toplantısında konuşan Sobyanin, “Moskova'daki durum, hiç beklenmedik şekilde kötüye gidiyor. Böyle bir dinamik beklenmiyordu, çünkü Moskovalıların yüzde 60'ından fazlasının ya hastalığı geçirerek, ya da aşı yaptırarak bağışıklık kazandığını sanıyorduk" dedi.

Sobyanin, ""PCR testlerinden de gördüğümüz gibi hasta sayısı Moskova'da 3 binden 7 bine çıktı. Ön verilere göre vaka sayısı yakında 9 bini geçecek. Bu da, kontrol altrına aldığımızı düşündüğümüz dönemin üç kat demek" diye konuştu.

Bu durumu, "önceki iki dalgada gözlemlenmeyen güçlü bir dinamik olarak" adlandıran Belediye Başkanı, kötüleşen durum nedeniyle önümüzdeki haftalarda hastaları tedavi etmek için yatak sayısının 24 bine çıkarılacağını söyledi.
 
Sobyanin, Moskova'da koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle verilen para cezalarının üç kat arttığını sda söyledi.

18.6.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi