Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rönesans'dan Rusya'da bir dev proje daha

Rusya'nın en doğusunda, Çin sınırında ülkenin en büyük doğalgaz işleme tesisini inşa eden Rönesans, şimdi de benzer bir tesisi Rusya'nın en batı ucuna, Baltık Denizi kıyısına yapacak. Birbirine 8 bin kilometre mesafede olan iki dev tesise de Türk inşaatçılar damgasını vurmuş olacak.

St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda Rönesans Holding’in bağımsız ağır sanayi inşaat kolu olan Renaissance Heavy Industries şirketi, Gazprom’a ait yeni enerji projesine imza attı. 
 
Baltık Denizi kıyısındaki Ust-Luga bölgesinde yapılacak Gazprom’un yeni, doğalgaz işleme tesisini, Rönesans, Rushimalyans ve Linde şirketleri birlikte inşa edecek.
 
St. Petersburg’da bugün Başkan Putin’in de konuşmacı olarak katıldığı forumda düzenlenen imza töreninde, inşaata bu ay içinde başlanacağı ilan edildi. 

 
İnşa edilecek enerji tesisi, 45 milyar m3 kapasiteli bir gaz işleme kompleksi ve 13 milyon ton kapasiteli doğal gaz sıvılaştırılma ünitesinden oluşuyor.
 
Rönesans Holding şu anda benzer bir tesisi Rusya’nın uzakdoğu bölgelerinden Amur'da inşa ediyor. Amur Gaz İşleme Tesisi16 bin 500 personelle kuruluyor. Rusya'nın en büyük ve dünyanın sayılı doğalgaz işleme tesisinden biri olacak Amur kompleksinin 2023 yılında tamamlanması planlanıyor. Amur Gaz İşleme Tesisi'nin inşaat işleri için 1,3 milyar euroluk sözleşme 2018’de imzalanmıştı. Tesis yılda 42 milyar metreküplük üretim kapasitesine sahip olacak. Rönesans'ın inşaatını üstlendiği tesis, Rusya'nın doğalgazını Çin'e taşıyacak. Yeni yapılacak tesisle de öncelikle Avrupa pazarı hedefleniyor.


4.6.2021


 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi