Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Odintsovo'da inşaat için 'Gaziler Yolu'na kepçe: 657 ağaç söküldü

Moskova yakınlarındaki Odintsovo'da bir inşaat şirketinin, konut projesi uğruna İkinci Dünya Savaşı gazileri anısına dikilen ağaçları söktüğü öğrenildi. Konuyu haberleştiren Business FM'e konuşan mahalle sakinleri, ağaçlı yolun bundan 70 yıl önce dikildiğini söyleyerek uygulamaya tepki gösterdi.
 
Yayın organı ünlü Rus inşaat şirketi PİK'e bağlı bir taşeronun Gaziler Yolu olarak bilinen ağaçlı güzergahı 24 Nisan günü sökmeye giriştiğini bildiriyor. Habere göre, olaya şahit olan mahalle sakinleri polis çağırarak yıkımı durdurdu, ancak güzergahtaki ıhlamur ağaçlarının 657'sini sökülmekten kurtaramadı.
 
Taşeronun sağlıklı durumdaki ağaçları kökünden söktükten sonra elektrikli testerelerle doğradığı, çıkan talaş ve kütükleri de olduğu yerde bıraktığı öğrenildi. Mahalle sakinleri yetkililere yaptıkları çağrıların görmezden gelindiğini de sözlerine ekliyor.
 
Yayın organına bilgi veren yetkili ağızlar ise olayla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi. PİK'ten yapılan açıklamada ise taşeron şirketle iş aktine son verildiği bilgisi yer alıyor. Ancak şirket bölgede planladığı konut inşaatına devam edecek.
 

12.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi