Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Kazan'da okula saldırı şoku! 9 ölü...

Rusya, 10 günlük mayıs tatilinin ardından okulların açıldığı ilk gün bir saldırı haberiyle sarsıldı. Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’daki bir okulda silahlı saldırı düzenlendi. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi saldırganın okula girip üçüncü kattaki bir sınıfa çıkarak önce silahlarla ateş açtıkları, sonra bir patlama sesi duyulduğu haber veriliyor.

Son haberlere göre ölü sayısı 9'a çıktı. 6 öğrencinin ise ağır yaralı olarak hastanede olduğu belirtiliyor.

 İki saldırgandan birinin ölü, diğerinin sağ ele geçirildiği kaydedildi. Bazı ajanslar tek saldırganın 19 yaşındaki İlnaz Galvaviyev olduğunu ve gözaltına alındığını duyurdu. Bu haber daha sonra Tatar yetkililer tarafından teyit edildi. (Ayrıntı sayfamızdaki diğer haberde)

Bazı haberlerde, ölen iki öğrencinin, saldırının olduğu üçüncü katın penceresinden panikle atlayan iki öğrenci olduğu belirtiliyor.

Saldırıda 32 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırının faili bir genç gözaltında. 


По информации СМИ, задержанный стрелок — 19-летний Ильназ Галявиев

Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da bir okula kimliği bilinmeyen kişilerce ateş açıldı, ardından okulun içinde patlama meydana geldi.
 
Önce 6 öğrenci ve 1 öğretmenin öldüğü bilgisi paylaşıldı ama bölgedeki acil durumlar hizmetlerinden bir sözcü de ölü sayısının 9'a çıktığını aktardı. Daha sonra ölü sayısı farklı kaynaklarda 11 veya 13 olarak duyuruldu. Daha sonra Tatar resmi makamları ölü sayısını 9 olarak bildirdi.
 
20'nin üzerinde ambulans ekibi olay yerine gönderildi. Okuldaki çocuklar tahliye edilmeye başlandı. Tataristan lideri Rüstem Minnihanov da olay yerine gitti.
 
Son haberlerde, okuldan daha önce mezun olmuş 19 yaşındaki bir gencin saldırı zanlısı olarak sağ ele geçirildiği bildirildi. İkinci saldırganın ise öldürüldüğü haberleri doğrulanmadı.

Bu arada Tataristan'da 12 Mayıs günü yas ilan edildi. 

11/5/2021
 
 
 
 <羠刔ੰv>᱅

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi