Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

İsrail'e Türk-Rus ortak tepkisi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, bugünkü telefon görüşmesinde Doğu Kudüs’teki durumu değerlendirdiği belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dışişleri bakanları, Filistin-İsrail ilişkilerindeki ani kötüleşmeyi ve Doğu Kudüs’te, özellikle Mescid-i Aksa bölgesinde gerilimin tehlikeli biçimde artmasıyla ilgili ciddi endişelerini dile getirdi” ifadesine yer verildi.

Bu bağlamda, Filistinlilerin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki evlerinden zorla çıkarılmasını kınayan bakanların, bu çatışmanın tüm taraflarını itidal sergileyerek Ramazan’da durumu daha da kötüleştirecek eylemlerden kaçınma çağrısında bulunduğu aktarıldı.

Sputnik'in haberine göre, Lavrov ve Çavuşoğlu’nun ayrıca Rus Kovid-19 aşısı Sputnik V’nin Türkiye’ye sevkiyatı ve Türkiye’de üretiminin organizasyon olasılığını değerlendirdiği ifade edilen açıklamada, iki ülke dışişleri bakanlarının, Dağlık Karabağ’daki durumu istikrara kavuşturmaya yönelik çabaları sürdürmenin önemini kaydettiği belirtildi.

10.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi