Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da 9 Mayıs'ta ne var ne yok?

Moskova’da en büyük bayram sayılan 9 Mayıs Zafer Günü kutlamaları yine salgın kısıtlamalarıyla yapılacak. Kızıl Meydan’a askeri geçit için yalnızca II. Dünya Savaşı katılımcıları, aileleri ve diğer onur konuklarının girişine izin verilecek.

9 Mayıs sabahı Moskova’da Krılatskoye Caddesi, Nijniye Mnevniki, Karamışevskiy Köprüsü, Narodnogo Opolçeniya Caddesi, Marşal Jukov Bulvarı, Mnevniki Caddesi, Znevigoroskoye Şosse, Krasnaya Presnya, Barrikadnaya ve Sadovoye Koltso’nun Barrikadnaya ile Trimufalnaya Meydanı arasındaki bölümü trafiğe kapalı olacak. 

Merkezde kutlamalar nedeniyle Tverыkaya, Petrovka, Solyanka, Orujeynıy Sokağı, Teatralnıy Geçidi, Zamoskvoreçya, Bolşфya Dmitrovka ve Bolşaya Yakimanka kapatılacak.

15.00-18.00 saatleri arasında Minskoye Şosse, Rublevskoye Şosse, Krılatskaya ve Osennya Caddesi ve MKAD’a çıkan bölüm trafiğe kapalı olacak. 

Sabah 05.30’dan akşam kutlamaların bitişine kadar merkezde bazı metro istasyonları yolcu çıkışına kapatılacak. 

22.00'de başlayacak havai fişek gösterileri 10 dakika sürecek. Moskova’da 9 Mayıs’ta havai fişek gösterisi yapılacak adresler şöyle:

Park Pobedı
Lujnetskaya Naberejnaya
Lianozovo
VDNH
İzmaylovskiy Park
Novo-Peredelkino
Kuzminki Parkı
Nagatinskiy Zaton
Obruçevskiy
Yujnoye Butovo
Mitino
Pokrovskoye-Streşnevo
Levoberejnıy
Zelenograd
Troitsk
TiNAO

8.5.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi