Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Vakaların çoğu Türkiye'den geldi"

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, şu anda Rusya'da 103 İngiliz ve 10 Afrika koronavirüs varyantı saptandığını açıkladı. Popova, vakalarının çoğunun Türkiye'den gelen yolcular tarafından getirldiğini söyledi.

 
Popova, koronavirüsün yayılmasıyla mücadele için kurulan koordinasyon konseyinin başkanlık toplantısında yaptığı açıklamada, "Hem İngiliz hem de Güney Afrika varyantı farklı ülkelerden getirildi, ancak sadece Türkiye'den her iki versiyon da farklı kişiler tarafından ve farklı zamanlarda getirildi" dedi.
 
Popova göre Türkiye'deki durum kötüleşmeye devam ediyor. Rus yetkili, "Mart ayının ortasından bu yana  yeni koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısında yüzde 40'ın üzerinde bir artışvar. Yani vakalarda patlama olarak nitelenbilecek bir artıl oldu" diye konuştı.

Rospotrebnadzor) Başkanı, Türkiye ile ilgili durumu özel kontrol altında tututuklarını, çünkü Rusya vatandaşlarının seyahatlerin çoğunun Türkiye'ye yapıldığını vurguladı.

6.4.2021


 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi