Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Big Brother Moskova metrosunda

Moskova Belediyesi, 85 metro istasyonuna yüz tanıma özelliğine sahip kamera sistemiyle donatılmış multimedya ekranlar kurmaya hazırlanıyor. Kommersant gazetesi 316 ekranlık proje için 932 miyon ruble (13 milyon dolar) bütçe ayrıldığını yazdı.
 
Belediye yetkilileri, ekranların yolcuları daha fazla bilgilendirmek ve reklam iletmek amacıyla kurulacağını belirtiyor. Ancak uzmanlar yüz tanıma özelliğine sahip kameraların pazarlama amacıyla veri toplamakta da kullanılabileceğine dikkat çekti. Buna göre, yeni kurulacak sistemin öncelikli hedefi yolcuların belirli davranışlarını tespit ve analiz etmek.
 
Gazetenin bildirdiğine göre, ekranlar için açılan ihalenin kazananı 4 Martta açıklanacak. Yıl sonuna kadar projenin hayata geçirilmesi planlanıyor.
 
Kommersant'a konuşan belediye yetkilileri, ekranların öncelikli amacının sefer planındaki değişiklikler ve acil durumlar hakkında yolcuları bilgilendirmek olduğunu söyledi. 
 
İhale şartnamesini inceleyen Kommersant muhabirleri, ekranların üzerinde yüksek odaklanma ve yüz tanıma yeteneğine sahip kameraların konmasının ve sistemin yapay zeka ile desteklenmesinin istendiğini yazıyor.
 
26.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi