Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da elektrikli kamyon üretildi

Son yıllarda ekonomisinde üretim-ihracat çeşitliliği yaratmakta önemli mesafe kaydeden Rusya'dan bir "özel sektör" başarı öyküsü daha: Rusya’da ilk yerli elektrikli kamyonların seri üretimine bu yıl başlanması bekleniyor. Rus özel sektör kuruluşlarından Drive Electro şirketinin, elektrikli araçlar için batarya ve elektrikli kamyon üretimine hazırlandığı açıklandı.

Vedomosti gazetesine bilgi veren Drive Electro şirketinin sahibi Sergey İvanov, 19 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan ve daha küçük elekrikli kamyonların seri üretimine bu yıl başlanacağı bilgisini verdi.
 
İlk etapta 200 adet aracın üretimesinin planlandığını belirten İvanov, daha sonra üretim kapasitesinin yılda 1000 adete kadar çıkarılabileceğini söyledi. 
 
Rusya’da üretilecek olan elektrikli kamyonların ilk etapta Latin Amerika ülkelerine ihraç edilmesinin de gündemde olduğu belirtildi.
 
Avito’nun verilerine göre, Rusya’da geçen sene elekrikli otomobil satışları 2019’a göre yüzde 119 arttı.
 
25.2.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi