Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Salgın Rusların psikolojisini bozdu: Ruhsal sorunlarda rekor artış

Rusya’da koronavirüs salgını sonrasında ruhsal bozukluklar nedeniyle psikiyatrist ve psikologlara başvuran kişilerin sayısı önemli ölçüde arttı. Kommersant gazetesinin haberine göre, ülkede salgın döneminde anksiyete bozukluğu ve depresyon yaşayan kişilerin oranında farklı bölgelerde yüzde 10 ila 30 arasında artış kaydedildi.

 
Moskova’da geçen ilkbahar döneminden 2020 sonuna kadar acil psikolojik yardım almak için başvuran kişilerin sayısı bir önceki senenin aynı döneminde göre yüzde 28 yükseldi. 
 
Hastalığa yakalanma korkusu yaşayan, panik atak geçiren ve intihar fikrine kapılan kişilerin sayısının arttığı belirtiliyor.
 
Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı Behterev Merkezi, Sinir Sistemi Bozuklukları Tedavi ve Psikoterapi Daire Başkanı Tatyana Karavayeva, St.Petersburg’da salgın döneminde psikiyatristlere başvuran kişilerin sayısının yüzde 30 arttığı bilgisini verdi.
 
Karavyeva, psikolojik yardım alan kişilerin sayısının ise çok daha fazla olduğunu aktardı.
 
Moskova Belediyesi Çalışma ve Sosyal Koruma Dairesi, 1 Mart-31 Aralık 2020 tarihleri arasında acil psikolojik yardım hattı 051’e 71 binden fazla arama yapıldığını, bu rakamın 2019’un aynı dönemine göre yüzde 28 fazla olduğunu bildirdi. 
 
25.2.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi