Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Fiziki adres yerine e-posta beyanı

Rusya'da bir şirket kurmak için fiziki adres gösterme mecburiyeti yakında kalkabilir. Bir dizi bakanlığın gündeme getirdiği yeni bir inisiyatif, bu mecburiyetin kaldırılarak yerine e-posta beyan etme imkanı tanınmasını öngörüyor. İnisiyatifin yasalaşması durumunda, ofis tutmadan da şirket kurmak mümkün hale gelecek.
 
İzvestiya gazetesi, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Federal Vergi Servisi ve KOBİ Destek Ajansı, Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov'un koordinatörlüğünde konuyla ilgili bir protokol imzaladığını duyurdu.
 
Protokole göre, ilgili bakanlıklar, fiziki adres kaydı yerine Business ID adı verilen elektronik kayıt sisteminin nasıl kurulabileceği konusunda bir ön çalışmayı 1 Marta kadar tamamlayacak.
 
İzvestiya'nın görüş aldığı iş dünyası temsilcileri, inisiyatifi "faydalı, ama yetersiz" sözleriyle niteliyor. Delovaya Rossiya'dan Anton Danilov-Danilyan, özellikle uzaktan çalışmanın yaygın olduğu sektörlerde uygulamanın ofis tutma zorunluluğunu kaldıracağını, bunun da şirketler açısından önemli bir avantaj olduğunu söylüyor.
 
Girişimcilik Araştırmaları Enstitüsü'nden Vladimir Buyev de inisiyatifi "faydalı bir yenilik" olarak adlandırıyor. Ancak Buyev'e göre, şirket yasasındaki asıl problem "tasfiye süreci". Buyev, şirket tasfiye etmenin son derece güç ve masraflı bir süreç olduğunu, asıl düzenlemenin bu alanda gerektiğini söylüyor.
 
Buyev'e göre, iktidarın odaklanması gereken bir diğer önemli sorun, çeşitli devlet kurumlarının şirketler üzerindeki baskısı.
 
20.2.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi