Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Sebep 'saray' değil, NATO tehdidiymiş

Aleksey Navalnıy'ın Youtube'da yayınladığı "Putin'in Sarayı" videosundan sonra gündeme gelen "Gelencik'te bu mülk çevresinde neden insansız hava aracı yasağı uygulanıyor?" sorusuna FSB'den cevap geldi. Federal Güvenlik Servisi yetkilileri, bölgede yabancı ülkelerin istihbarat etkinliğinin artması nedeniyle hava sahasının dron uçuşlarına kapatıldığını açıkladı.
 
Açıklamada "Aralarında NATO üyelerinin de bulunduğu sınır devletlerden bazılarının istihbarat faaliyetlerini arttırması nedeniyle" böyle bir kararın alındığına değiniliyor. Gelencik'e en yakın üç ülke Ukrayna, Türkiye ve Gürcistan. Bunlardan sadece Türkiye NATO üyesi.
 
Uçuş yasağı konan bölgede FSB'nin sınır karakol merkezi bulunuyor. Tsargrad TV, merkezin Ekim 2020'de faaliyete geçtiğini yazıyor.
 
Rusya'nın turistik şehirlerinden Gelencik'teki insansız hava aracı uçuş yasağı konusu Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov'a da sorulmuş, Peskov ise "konunun Putin'le ilgisinin olmadığını" söyleyerek gazetecileri FSB'ye yönlendirmişti.
 
27.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi