Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Pandemide talep patlaması yaşayan sektörler: Ev temizliği lider

Koronavirüs pandemisi ile birlikte değişen yaşam şartları, bazı hizmetlere rağbeti arttırdı, bu da ücret artışını beraberinde getirdi. Rusça ilan servisi Avito, ülkede arzın talebe yetişememesi nedeniyle en çok pahalanan hizmetleri açıkladı. İlk sırada ev temizliği, tadilat ve inşaat var.
 
Avito yetkilileri ev temizliği hizmetine talebin pandemi sırasnda yüzde 63 oranında arttığını, buna mukabil hizmet bedelinin yüzde 50 pahalandığını belirtiyor. Temizlik hizmeti verenlerin sayısındaki artış ise yüzde 35.
 
İkinci sırada yüzde 37'lik talep ve yüzde 25'lik fiyat artışıyla tadilat ve inşaat hizmetleri var. Analistler bu sektördeki hizmet arzının sadece yüzde 3 büyüdüğüne dikkat çekiyor.
 
"Master na ças" tabir edilen eve usta çağırma hizmeti de yüzde 45 oranında pahalandı. Bu segmentte yüzde 46'lık talep artışına karşın hizmet arzı yüzde 23 artmış durumda.
 
Buna karşın ucuzlayan hizmetler de var. Tamir ve teknik servis hizmetleri, hizmet arzının talepten daha fazla olduğu segmentler arasında. Bu alanda hizmet vermek isteyenlerin sayısı yüzde 86 artarken, talep artışı yüzde 51. Fiyatlardaki düşüş ise yüzde 7.
 
27.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi