Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

St. Petersburg'un feryadı: "Konukları seviyoruz, ama bu yıl gelmeyin..."

Koronavirüs epidemisinde Moskova ile birlikte en büyük darbeyi yiyen şehir olan St. Petersburg'da durum kritik seviyesini koruyor. Kovid-19 hastalarına ayırlan yatakların yüzde 94'ünün dolması ve ilaç yetersizliği şikayetleri ile şehir büyük sıkıntı yaşıyor. 

Tam da bu dönemde, yılbaşı tatili için Rusya içinde en popüler şehirler arasında St. Petersburg'un öne çıkmaya başlaması, "Kuzeyin başkenti"nde kaygıları arttırdı. 

St.Petersburg Vali Yardımcısı Yevgeni Yelin, "Konuk ağırlamayı çok seviyoruz amna halkımızdan ricamız bu yılbaşında St. Petersburg'a gelmemeleri. Turist kalabalığı salgını daha da arttıracak.  Sıkıntı büyük" dedi.

Bu amaçla, şehrin turistik cazibesini ortadan kaldıracak adımlar atılıyor. Örneğin çocuklu aileleri vazgeçirmek için akvaryum ve hayvanat bahçesi kapatıldı, tüm kitlesel , kültürel ve sanatsal etkinlikler iptal edildi. Restoranların çalışmalarına da yine "caydırıcı" kısıtlamalar getiriliyor. Halka, "Evde kutlayın, sadece hava almak için dışarı çıkın" çağrısı yapılıyor.
 
Vali Yardımcısı Yevgeni Yelin, “Konuklara şunu söylüyoruz: Sağlığınıza, çocukların sağlığına ve konut sakinlerinin sağlığına özen gösterin. Bu yıl bize gelmenize gerek yok" dedi. 

St.Petersburg'da alınan son önlemler çerçevesinde 30 Aralık'tan 3 Ocak'a kadar beş gün süreyle restoranlar ve kafeler çalışmayacak ve geri kalan günlerde 06: 00-19: 00 arası çalışabilecek.

Şehrin valisi, davaların sayısı azalmadığı takdirde, kısıtlamaların daha da sıkılaştırılmasını da reddetmedi.

   4.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi