Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Yabancı ve zengin yokluğunda Moskova'da kiralar ne kadar düştü?

Moskova’da salgın döneminde lüks daire kiraları da düşüşe geçti. “Premium” sınıf dairelerde ortalama kira yüzde 17 ucuzlayarak 215 bin rubleye (2 bin 860 dolar) geriledi. 

Başkentin en prestijli semtlerinde aylık kirası 150 bin rublenin üzerinde olan daireler yüzde 10-15 ucuzladı. Knight Frank yöneticisi Andrey Soloyev, konut kredi faizlerindeki düşüşün kiralık dairelerin cazibesini azalttığını söyledi.

Business FM’in görüştüğü şirket yetkilisi, başkentte yabancı beyaz yakalı sayısının azalmasının yanı sıra, uzaktan çalışma uygulaması nedeniyle birçok kişinin memleketlerine ya da başka ülkelere gitmelerinin de kiralık dairelerde talep azalmasına yol açtığını belirtti.
 
Kalinka Group Yönetim Kurulu Başkanı Yekaterina Rumyantseva ise son aylarda kiralık dairelere talepte toparlanma olduğunu, son çeyrekte bu göstergenin zirveye çıktığını aktardı. 
 
RBK’nın görüştüğü uzmanlar, Moskova’da bu sene lüks kiralık dairelere talebin 2019’a göre yüzde 30’dan fazla azalacağını öngördü. Yılık ilk 11 ayında düşüş yüzde 36 olarak kaydedildi.
 
3.12.2020 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi