Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da halk neden korkuyor?

 Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM), halkın en büyük korkularını belirledi.  Rusların 2020'deki temel korkuları, sosyal adaletsizlikte artış (yüzde 70), gelirde azalma (yüzde 68) ve yüksek maliyetleri nedeniyle ihtiyaç maddelerinin gittikçe daha fazla erişilemez olması (yüde 67).

Halkın en az korktuğu konular ise, ülke içinde muhtemel karışıklık-huzursuzluk (yüzde 33), suç oranının artması (yüzde 33) ve Rusya ile yabancı ülkeler arasındaki ihtilaf-çatışmaların şiddetlenmesi (yüzde 27).

Mart ayında yüzde 42 ile minimuma ulaşan “halka ücretsiz tıbbi bakımın sağlanmayacağına veya bu hizmetin kalitesiz olacağına" dair korkular, daha sonra yeniden yılbaşı seviyesine çıkarak yüzde 62 oldu. 

Bu yılın Nisan ayında, Rusların ten emel endişesi yüzde 72 oranla, gelirlerindeki sert düşüştü. O dönemde en az endişe edilen şey ise dış sorunarın atması, yabancı ülkelerle ihtilaf ve çatışmaların şiddetlenmesi idi. (yüzde 16)

Rusların kriz döneminde işlerini kaybetme endişeleri mayıs ayında yüzde 48 ile en yüksek seviyeye ulaşırken, ekimde bu rakam yüzde 44’e düştü.

2.12.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi