Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'dan yurt dışına para transferinde karantina sonrası yeni rekor

Rusya’dan gerçek kişilerin yurt dışına yaptıkları para transferinde yeni rekor kırıldı. Geçen temmuz ayında ülkeden 837 milyon dolar tutarında para transferi yapıldı. Bu, Ekim 2018’den sonra kaydedilen en yüksek rakam oldu. 

Rusya Merkez Bankası’nın verilerine göre, temmuz ayında Rusya’dan gerçek kişiler en fazla Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine (686 milyon dolar) para transferi yaptı.

Bu göstergeki artışta, karantina dönemindeki kısıtlamalar nedeniyle ertelenen transferlerin ve göçmenlerin yeniden çalışmaya başlamasının etkisi olduğu belirtiliyor.

Nisan ayında Rusya’dan yurt dışına yapılan para transferi, sınırların kapatılması ve diğer salgın önlemleri nedeniyle büyük düşüşle 302 milyon dolara gerilemişti.

Rusya’dan özel sektör işletmelerinin Ocak-Ağustos 2020 döneminde yurt dışına yaptıkları toplam para transferinin ise geçen senenin ilk sekiz ayına göre 1,7 kat arttığı ve 34,8 milyar dolara yükseldiği açıklanmıştı.

19.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi