Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'da en gözde isimler

Rusya'da "eski isimlerin" popülerliği gittikçe daha da artıyor.  Geride bıraktığımız yaz mevsiminde Moskova'da doğan çocuklara en çok konan isimler Aleksandr ve Sofiya oldu. Dünyaya gelen 722 erkek çocuğuna Aleksandr ismi konarken, 822 kız da Sofiya ismini aldı.
 
Anne-babaların çocukları için en çok tercih ettiği diğer kız isimleri Mariya (644), Anna (601), Viktoriya (494), Alisa (478) ve Polina (429) oldu. Dört kız çocuğuna ise Venera, yani Venüs ismi verildi. 21 çocuk ise eski Yunan tanrısı Afina'nın (Athena) ismini taşıyacak.
 
Kız çocuklarına konan diğer nadir isimler Muza, Ariya ve Culyetta olarak açıklandı.
 
Aleksandr'dan sonra en popüler erkek isimleri Mihail (664), Maksim (646) ve Artyom (560). İki oğlan çocuğuna yine mitolojiden seçilen Mars ismi kondu. Kosmos ve İulyan diğer nadir isimler.
 
Çocuklara konan eski Slav ve Yunan isimleri arasında kızlarda Yeseniya (114) ve Stefaniya (114) öne çıkarken 111 oğlan çocuğuna Makar, 102 çocuğa da Platon ismi kondu.
 
17.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi